WhatsApp
İnstagram

Good Food, Türkiye’nin ilk fonksiyonel gıda markasıdır. Fonksiyonel gıda sektörünün öncüsü olarak, sağlık için ek faideleri olan birçok fonksiyonel gıda üretmektedir.

İLETİŞİM

MEYVE BARLAR

MEYVE BARLAR

MEYVE BARLARI: SAĞLIKLI VE FAYDALI  ATIŞTIRMALIK

Meyve çubukları, son yıllarda giderek daha popüler hale gelen lezzetli ve besleyici bir atıştırmalıktır. Kolaylık ve sağlığın mükemmel bir kombinasyonunu sunarak hareket halindeyken sağlıklı bir diyet sürdürmek isteyen herkes için ideal bir seçenek haline getirirler.

Meyve Bar Nedir?

Bar şeklinde sıkıştırılmış kurutulmuş veya püre haline getirilmiş meyvelerden yapılan atıştırmalıklardır. Elma tarçın, yaban mersini, çilek, ahududu ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı tat ve çeşitte gelirler! Bazı meyve çubukları ayrıca ek beslenme için fındık veya tohum içerir.

Meyve Barlarının Beslenme Faydaları

Meyve çubukları besinsel faydalarla doludur. Genellikle kalorileri düşüktür, ancak lifleri yüksektir ve bu da daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca meyvelerde doğal olarak bulunan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerirler.

En önemlisi, meyve barları genellikle bazı paketlenmiş gıda maddeleri gibi herhangi bir yapay tatlandırıcı, koruyucu veya renklendirici içermez.

Kolaylık Faktörü

Meyve barlarının en büyük avantajlarından biri rahatlık faktörüdür. Gittiğiniz her yere kolayca taşınabilirler, seyahatlerde, iş molalarında vb. harika atıştırma seçenekleri sunarlar. Soğutma gerektirmezler, bu nedenle onları daha da kolaylaştırır. kaçarken!

Kendi Meyve Barınızı Yapmak

Evde kendi meyve barınızı yapmak şu adımlarla basittir:

1. En sevdiğiniz meyveleri seçin - Elma, çilek, mango gibi taze organik meyveleri seçin ve küçük parçalar halinde kesin. 2.Karıştırın/yiyecek işlemi- Pürüzsüz bir kıvama gelene kadar tüm malzemeleri karıştırın 3.Şekillendirin ve Pişirin – Karışımı, parşömen kağıdıyla kaplı fırın tepsisine eşit şekilde yayarak tercihinize göre şekillendirebilirsiniz. Hazır olduktan sonra, düşük sıcaklıkta (yaklaşık 200°C) pişirin °F) sertleşene kadar yaklaşık üç saat. 4.Kesin ve Saklayın – Soğuduktan sonra istediğiniz porsiyonlarda kesin. Hava geçirmez bir kapta iki haftaya kadar saklayın.

Çözüm

Meyve çubukları, günün her saatinde tadını çıkarabileceğiniz sağlıklı ve kullanışlı bir atıştırmalıktır. Besleyici faydalarla doludurlar, evde yapılması kolaydır ve pek çok lezzetli tatları vardır. Meyve çubuklarını seçerken, ilave şeker veya koruyucu madde içermeyenleri seçin ve ana maddesi olarak bütün meyveleri arayın.